Sobotní ráno, jestli tedy půl šesté lze o víkendu už označit za ráno. Zličín, zastávka autobusu na letiště. Vezmi si taxíka, říkala mi večer předtím žena, budeš moci spát o půl hodiny déle, a stejně vyhazuješ peníze za tolik jiných blbostí. Ne, je to zbytečné, pojedu na lítačku dopravou zdarma, mám ten spoj vychytaný na minuty a dospím se trochu v autobuse. Ten právě přijíždí, nastupuji a hned usínám, aniž bych si všiml, že místo do stovky na letiště jsem omylem nasedl do stoosmdesátky. Po chvíli se budím s divným pocitem, že tohle není obvyklá trasa. Na nejbližší zastávce vyskakuji z autobusu, sídliště Řepy. Ach jo, do odletu mého letadla do Londýna, kde přestupuji na spoj do San Diega, zbývá hodina a čtvrt a já jsem s odpuštěním v řiti. Tak tohle nedám, odpusť Americká chemická společnosti. Těšil jsem se na tvé výroční zasedání, jak si povíme, co jsme nového vybádali, a jak budeme dál společně redigovat odborný časopis, ale nastoupil jsem do špatného autobusu, to nepochopíš.

Nebo že bych přece jen ještě zkusil taxi? Volám AAA, nemáme volný vůz, pane, lidé se vrací domů z flámu. Uber – nejbližší taxi třicet minut odtud, to je bez šance. Rozhlížím se po spícím sídlišti, nikde nikdo. Vtom najednou kolem mě projíždí auto, zběsile mávám, řidič kupodivu zastavuje a stahuje okénko. Překotně vysvětluji svoji situaci. Jedu do práce do Kladna, zní odpověď se silným ukrajinským přízvukem, dobrá, tak si nastupte, trochu si kvůli vám zajedu. Za těch dvacet minut cesty na letiště…

1_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte