Můj kamarád J. K. bydlí na pražské Letné na dohled od stadionu Sparty. Až donedávna ho ale znal jen zvenku, fotbal naživo nikdy neviděl. Proti Spartě asi nic nemá a ani ho nenapadlo, že by mohl mít. Prostě se věnuje jiným zájmům. Vloni ovšem dostal v práci volné vstupenky a vyrazil se svým šestiletým synem na ligu. Syn byl z atmosféry a ze hry svého oblíbeného týmu nadšený, jeho otec ale od té doby nemůže dostat z hlavy vzpomínku na hajlování a vynalézavě vulgární nadávky z tribuny hned kousek za svými zády. „Bylo to něco otřesného, neuměl jsem si to představit,“ vyprávěl s tím, že jednou v životě mu takový zážitek stačil a víckrát na ten stadion nevkročí.

Minulé úterý mi ale oznámil, že navštívil sparťanské ochozy znova. Jeho manželka učitelka totiž přišla s tím, že její škola využila nabídky klubu poslat do hlediště zadarmo deset dětí na mač se skotskými Rangers. Jak známo, na stadion nesměli kvůli trestu od UEFA za projevy rasismu běžní diváci. Vedení Sparty se tedy rozhodlo zaplnit hlediště dětmi.

J.K. nabídku přijal, jakkoli mu byl výsledek zápasu o jeden z evropských pohárů lhostejný. „Šel jsem tam jako rodičovský dohled nad deseti kluky mezi osmi a dvanácti roky,“ říkal a opět se tvářil otráveně. Tentokrát za to ale nemohlo dění na stadionu, ale události v éteru v dalších dnech.

Pro ty, co to náhodou nesledovali: jeden z hráčů Rangers Glen Kamara, v Česku známý jako aktér sporu o rasistické chování českého fotbalisty Slavie Ondřeje Kúdely, si opět stěžoval na…

1_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2423

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte