sebek

I ten nejpokornější člověk se občas a podvědomě snaží být boží. Je to moc dobré, zejména pokud se pomoci bližnímu týče. Bohům se chceme prostě vyrovnat. Ovšem nikoli jen v dobrých vlastnostech, ale také superschopnostech. Dávnověk na to šel například psanou či hranou mytologií. Novověk se snaží o nesmrtelnost. Anebo alespoň o dlouhověkost. Minimálně o život v trvalém zdraví. Teoretických modelů, jak pomocí moderní vědy takzvaně hacknout stárnutí, je už celá řada. Někteří jsou ochotni utratit nemalé částky za takzvaný biohacking. Osobně za skutečné BIO z této kategorie považuji otužování. Jako malí jsme dopoledne na sjezdovkách běhali do kopce jenom proto, abychom se zahřáli z ranního válení ve sněhu. Děda se otužuje dodnes. Děda hacknul. Vlastně, děda heknul. Heknul, jak si uhnal hexenšus. Ne každému se ve studené vodě podaří stárnutí hacknout. Ale ne pokaždé si děda ty záda zablokuje. Na svůj věk je překvapivě fit!

Podle českého konceptu Codeoflife.cz je otužování jednou z cest, jak vyzrát na stařeckou demenci, Alzheimerovu či Parkinsonovu chorobu, mrtvici, srdeční selhání, revmatismus nebo střevní záněty. V oblasti psychického zdraví může otužování ovlivnit náladu. Dokonce jím lze bojovat proti depresi. Když nic jiného, můžete tak redukovat stres a přivodit si vyšší energetický stav. V renomovaných odborných časopisech takovou možnost potvrzují studie medicíny založené na vědeckých základech. Kryoterapie je součástí nejednoho lázeňského pobytu v poláriu, které patří do…

I_obalka_R4
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R4
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte