36-kom
Andrej Babiš mladší • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Čas od času vzniknou fotky, které později symbolizují svoji dobu. Jednou z nich bude možná i ta, která obíhala po sociálních sítích minulý pátek. Je na ní syn českého premiéra Andrej Babiš junior, jak si přišel něco vyříkat se svým otcem na předvolební mítink ANO do Ústí nad Labem. Oba Babišové stojí asi metr od sebe a syn mluví. Otec, který jindy lidem skáče do řeči a nikoho nenechá domluvit, strnule mlčí a poslouchá. Přitom je schovaný za dvojicí mužů, zřejmě svých osobních strážců, kteří vzrušeného juniora napjatě pozorují.

Díky videozáznamům pořízeným přihlížejícími novináři víme, že Babiš mladší přišel svému otci položit před očima celé země otázku, kterou si ani v soukromí, natož na veřejnosti, nepřeje slyšet žádný rodič: „Proč jsi mi ublížil?“

Babiš starší neodpověděl, asi aby měl krajně ponižující scénu co nejrychleji za sebou. Zřejmě se ale rychle oklepal, protože dlouho mlčet nevydržel, a ještě ten samý den začal tvrdit, že se jeho syn stal „rukojmím podvodníka Víta Klusáka“. Právě s režisérem úspěšných dokumentů totiž Babiš junior na mítink ANO přišel. Důležitější než juniorův doprovod je ale na celé scéně to, do jak těžkého konfliktu se český premiér se svým synem dostal a že v něm sám pokračuje. Schovává se před ním za ochranku a dál z něj dělá nesvéprávnou osobu, která i na otcův politický mítink dokáže přijít jen jako „rukojmí“. Pro rozhodování o budoucím českém lídrovi je to docela podstatná informace.

Léčba Krymem

Rodinné spory známých lidí…

1_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2454

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte