Snowboardistka Šárka Pančochová se minulý týden vdala za svoji snoubenku, Američanku Kaileen Laree. Vzaly se v americkém státě Washington a den poté pozdravila Šárka Pančochová i s manželkou svoje fanoušky na Facebooku. Vysvětlovala, že „bohužel“ musely svatbu urychlit. „Kvůli covidu, cestování je pořád náročné. Když začal covid, byly jsme tři měsíce bez sebe a to je moc dlouhá doba na naše krátké životy. Nechci, aby se to opakovalo,“ řekla mladá Češka, která je celoročně na cestách za sněhem. „To ale nic nemění na tom, že pořád budu bojovat za to, aby manželství pro všechny v Čechách prošlo,“ dodala.

Šárka Pančochová byla jednou z prvních mladých českých sportovkyň, která veřejně oznámila svoji sexuální orientaci. V roce 2017 se stala tváří kampaně Jsme fér, která usiluje o manželství pro homosexuály, a když se pak zasnoubila, řekla, že se s Kaileen vezmou až ve chvíli, kdy to bude v Česku legální. „Chceme to tak udělat, abychom podpořily ten proces. Nebudeme si to ulehčovat svatbou jinde,“ zdůvodnila to tehdy.

V té době už měla za sebou kus cesty. Rodiče ji v jejím coming-outu podporovali, musela si ale vybojovat místo ve svém sportu. Ten sice je, jak řekla, docela tolerantní prostředí, tíhne ale k tomu, portrétovat ideální snowboardistku jako ideál ženské heterosexuální krásy. Šárka Pančochová se bála, že se od ní po jejím oznámení odvrátí sponzoři a možnosti trénovat po celý rok se jí zmenší. Nestalo se, i díky její vůli.

Teď o svatbě světově úspěšné freestyle…

1_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1255

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte