Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kontext

Podle vlastních pravidel

Manželská dvojice si oblíbila trochu jinou módu a vzdoruje s ní společenským konvencím

Na fakt, že spolehlivě přitahují pozornost, kamkoli se vrtnou, jsou už zvyklí.
Na fakt, že spolehlivě přitahují pozornost, kamkoli se vrtnou, jsou už zvyklí.

V patách mají často cizí lidi, kteří se je nenápadně snaží vyfotit. A nezáleží na tom, jestli si vykračují ulicemi Prahy, Vídně nebo Florencie. Na fakt, že spolehlivě přitahují pozornost, kamkoli se vrtnou, jsou už zvyklí. Na schůzku s novinářkou v centru Prahy manželé zvolili, jak je u nich zvykem, sladěné šaty: Michaela tmavé s bílými květy a nadýchanými rukávy, Vlastimil bílé pouzdrové, rovněž s květovaným vzorem. Na nohou mají stejný tvar sandálů na podpatku – ona hořčicové, on červené.

„Pro nás je to takový kontinuální sociologický experiment. Praha je velká, jezdíme po světě, většina lidí nás tedy vidí poprvé, takže na překvapené reakce jsme zvyklí,“ říká Vlastimil s tím, že odezva od kolemjdoucích je velmi různorodá, někdy až úsměvná. Když se lidé snaží z davu jasně vybočující dvojici někam přiřadit, často je napadá, že se jedná o sázku. Pochvaly vyjádřené zdviženým palcem nejčastěji přicházejí od mladších ročníků. „Modrý koktejlky a kožený lodičky,“ obrátil se prý na manžele rozzářeně mladý muž, když je v půlce února v noci míjel na piazzettě Národního divadla. Pamatoval si Vlastovo oblečení z listopadové návštěvy představení Kylián – Mosty času.

Podobných situací má za sebou manželská dvojice díky častému cestování, návštěvám kulturních akcí a plesů nepočítaně. A žádná z těch, které by se daly hodnotit jako negativní, nikdy nevyústila ve skutečný konflikt. Michaela ale dodává, že pro ni bylo v počátcích vztahu neutuchající…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.