64_MIX_Trafo Gallery
Autor: hanis 2013 A

DĚLNÍCI KULTURY

„Někteří lidé si myslí, že jsou muzea nudná. Ale co kdybychom vám řekli, že pečují o kolekce nedocenitelného porna?“ Takto propaguje celosvětově nejpopulárnější streamovací platforma pro dospělé Pornhub digitální sbírku, kterou zpřístupnila na svých stránkách v oddíle Classic Nudes, čili Klasické akty. Konkrétně se zaměřila na výběr obrazů ze sbírek pařížského Muzea Orsay, madridského Prada, londýnské Národní galerie, pařížského Louvru, newyorského Metropolitního muzea a florentské galerie Uffizi.

Na úvod je třeba říci, že se nedoporučuje tuto sbírku prohlížet v práci. Nebo kdekoli, kde by vám mohlo být nepříjemné, že se při pohledu na video ke Courbetovu obrazu Původ světa z roku 1866 na obrazovce objeví původní výjev s dívkou s roztaženýma nohama, ovšem přenesený do současného filmařského ateliéru, v němž se náhle objeví i dívčin partner, který záhy scénu obohatí svou předvedenou dovedností v oblasti orálního sexu. Podobné je to s Goyovou o víc než šedesát let starší Nahou Majou. S tím rozdílem, že zde už se při výkladu provádí sex se vším všudy.

Sbírka je k vidění pochopitelně také na mobilu. V tomto rozmezí může být pro zájemce výhodou, že jednotlivé artefakty jsou v aplikaci vyhledatelné pomocí přehledné mapy, a video i audio komentáře si tak může člověk vychutnat přímo v galerijním prostředí. Tedy opět s tím rizikem, že se mu zrovna někdo může dívat přes rameno, aniž by tušil, že najatá pornoherecká dvojice MySweetApple…

1_obalka_R30
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R30
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte