Jaro už konečně převzalo vládu, což se pozná i podle toho, že na kurtech se po zimní pauze objevili sváteční tenisté a tenistky. Závisláci jako já samozřejmě hrají po celý rok s tím, že zimní sezona se normálně odehrává ve vyhřívaných halách. To letos kvůli pandemii moc nešlo, ale vzhledem k tomu, že venkovní sportování ve dvou nebylo zakázáno, improvizovali jsme v zimě, jak se dalo. Vnutili jsme se na žáky opuštěná školní hřiště a zmrzlou antuku jsme vyměnili za umělou trávu. A když napadl sníh, tak jsme před zápasem vzali hrabla a odklízeli, přičemž slabší povahy mezi námi pak provozovaly tento původně letní sport v teplých podvlékačkách, čepici a rukavicích. Proč jsem si ale radši na podzim nedal pauzu a spolu se svátečními hráči se neuložil k zimnímu tenisovému spánku? Prostě proto, že to nejde. Zenoví mistři učí, že jediné, co opravdu existuje, je současný okamžik. A že cesta ke štěstí je v plném soustředění se na to být teď a tady. Já, který při meditaci dokážu maximálně tak usnout, musím volit jiné cesty než východní guruové. Na tenise je úžasné, že dokonalé soustředění je nutnou podmínkou k dobré hře. V momentě, kdy podávám, neexistuje nic kromě soupeře a dvorce ohraničeného bílými čarami, není ani minulost, ani budoucnost.

Od dob nechvalně proslulé Klausovy rakety (která by prý tehdy v Praze dokázala vyhrát volby) má pro mnohé nezasvěcence tenisové prostředí pachuť odéesáckých kmotrů. Opravdoví tenisoví nadšenci jsou ale z jiného těsta, což může potvrdit i…

1_obalka_R19
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R19
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte