58_BOJACK_Netflix
Občas si vzpomenu, že umím plavat. (BoJack Horseman)

Kdysi v devadesátkách jsem hrál v hodně slavné televizní show,“ zpívá se hořce v animovaném seriálu pro dospělé BoJack Horseman, který po šesti sezonách skončil letos v lednu. Jeho hlavním hrdinou je polidštěný kůň, egocentrická bývalá hvězda zápasící s depresemi, závislostí na alkoholu i vlastní nepodstatností. Kdysi – v roce 2014, kdy měla premiéru první řada – to rozhodně nevypadalo, že se rodí nová „hodně slavná televizní show“, seriál, který bude mít zástupy fanoušků a kritika jej bude řadit mezi vůbec to nejlepší, co seriálová tvorba nabízí.

Slovy deníku Variety tady „nikdy nebyl seriál jako BoJack Horseman“. Dalo by se namítnout, že o díle, za nímž stojí společnost Netflix, americká kritika vlastně ani nemohla psát jinak. V rozkošně výstředním světě, kde vedle sebe existují zvířata a lidé, reflektoval postupně všechna citlivá a aktuální témata od potratů po #MeToo. Už jen tím by pro mnohé stál za vyzdvižení. BoJack Horseman je ale víc než splněný sen uvědomělého liberála. Tvůrci v ději zajímavě uvažují nad samotným seriálem, který dělají, a o vlivu popkultury na to, jak vnímáme svět. Díky svobodě, kterou nabízí animace, se pouští dál než hrané protějšky do temnoty psychických traumat a otázky, co si vlastně počít s našimi bezvýznamnými životy. Jen máloco bylo uplynulé roky na televizní obrazovce tak depresivní. A zároveň tak vtipné.

Jak víš, že jsi šťastný?

Z pohledu seriálové tvorby Netflixu je BoJack Horseman součástí první…

I_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte