Politický projekt Mikuláše Mináře, bývalého lídra občanského spolku Milion chvilek pro demokracii, se ve čtvrtek představil veřejnosti. Podle otce zakladatele chce nově vznikající formace sebrat voliče hnutí ANO a zároveň oslovit ty, kteří z nespokojenosti se současnou nabídkou k volbám nechodí, a tak docílit většího společného zisku demokratických stran pro jejich vládu v příštím volebním období. Projekt se jmenuje Lidé PRO a tváří, které jsou rozhodnuté kandidovat, je zatím šest, včetně Mináře. Jedním z této šestky je například bývalý šéf Transparency International David Ondráčka. Jak bude vypadat konečný program, kandidátní listiny či kdo hnutí do voleb povede, je zatím nejasné.

Harmonogram toho, jak bude ohlášené hnutí dál postupovat, má určovat množství podpůrných podpisů na petičních arších, jimiž občané vysloví Lidem PRO jakýsi symbolický souhlas s jejich účastí v příštích sněmovních volbách. Podmínka stanovená zakladatelem spolku je půl milionů hlasů; bez minimálně takového počtu sympatizantů se hnutí voleb nezúčastní. „Prvním je sto tisíc podpisů, kdy začneme připravovat program. Od dalších sto tisíc uděláme ustanovující sjezd a zvolíme si předsednictvo. A když do konce května dotáhneme tři sta tisíc, což dává velkou pravděpodobnost pro sehnání zbytku, začneme skládat kandidátní listiny,“ řekl Respektu Minář.

Většina programových bodů je zatím nejasná. Na tvorbě se mají podílet sami potenciální voliči, se kterými chce Minář během nastávající kontaktní kampaně…

I_obalka_R50_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R50_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte