sebek

Dušičky jsou vzpomínkou na zesnulé. První listopadová noc byla podle Keltů čas, kdy se duše zesnulých vrací domů. Cestu do podsvětí jim příbuzní naopak značí svítilnami z vydlabaných řep. A na vlastní ochranu před zlými duchy se převlékají do hadrů a malují si obličeje. To zřejmě byla taková primitivní prevence před tím, abychom do záhrobí za zemřelými nezahučeli příliš brzy. Otočím listem v kalendáři na stěně. Ten mi hlásí, že nastal čas zajít na hroby. To znám, rodiče tam chodí od nepaměti. Mně se na hřbitovy nikdy nechtělo. Snad to není výmluva a nerouhám se, když mrtvé uctím raději vzpomínkou a v jiný den než na Dušičky umetenou žulou. Čeho si ale vůbec nevšimnu, že kdesi mezi jedničkou a nulou mé elektronické zdravotní knížky to ve virtuálním kalendáři „zašramotí“. Právě tohle datum spustí algoritmus, který reaguje na má osobní data.

Přesně před rokem jsem dostal druhou dávku vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Člen mobilní vakcinační jednotky sejmul čárový kód na krabičce a ten se propsal do mého zdravotního záznamu. To celé na pozadí družného hovoru o počasí. Záznam se uložil, aby přesně za 365 dní spustil následující kaskádu. Algoritmus mé elektronické zdravotní knížky zavolal do mé ledničky. Ta kromě položek běžné potravinové konzumace zařadila na seznam i vakcínu poté, co optimalizovala svou skladovou teplotu v sektoru určeném pro léky. Výsledný nákupní seznam obdržel tentokrát nejen Rohlík.cz, ale také můj účet na Pilulka.cz. Jejich robot objednal a obratem…

I_obalka_R45_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte