DJ Eddie Mur, Praha
Aktivita se probouzí. Jen pomaleji, než se čekalo. (Stalin, Praha) • Autor: Matěj Stránský

Čeká nás léto, jaké tu ještě nebylo. A minimálně na hudební scéně toto tvrzení platí bezezbytku. Prázdninová sezona, která je charakterizována festivaly a koncertními šňůrami, se nekoná. V roce 2020 nejenže nejsou festivaly, neexistuje ani nic jako světové či evropské turné. Žádná z větších kapel nehraje, všichni vyčkávají. Původně plánované letošní termíny a takřka kompletní programy open air přehlídek se horečně přesouvají na jaro a léto 2021. Co se mělo konat letos, to je přeloženo na příští rok.

Platí to v celé Evropě, ale ani kapely ze zámoří nemají sebemenší důvod vydat se na cestu po starém kontinentě za situace, kdy v každé zemi panují různě přísná bezpečnostní omezení, pokud jde o konání živých akcí. Nedávalo by to smysl, nevyplatilo by se to. Mezinárodní výměna ustala a řečeno s nadsázkou: tuto hudební sezonu bude zdejší koncertní nabídka pracovat výhradně s lokálními surovinami. To není nutně negativní situace. Souběžně s tím totiž v České republice dochází k největšímu rozvolňování v Evropě, od minulého týdne jsou již povolené akce pro tisíc lidí.

To vše dohromady vytváří nečekaný prostor, který by teoreticky mohl domácí produkci pomoci. Mohl by zvýšit posluchačský zájem a zvědavost na české kapely. Pohled do prázdninových programů mnoha zavedených klubů nicméně zatím ukazuje, že místo nové dramaturgie upřednostňují organizátoři spíše nouzový režim. Má to praktické důvody v nejasnostech pokynů ministerstva zdravotnictví i obtížné splnitelnosti některých…

I_obalka_R27_28
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R27_28
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte