News 2020: COVID-19 APR 06
Autor: Prentice C. James

Nejsem z lidí, kteří se snadno dojímají. O to víc mě překvapily slzy v očích při pohledu na fotku prázdné třídy s komentářem třídní učitelky mé sedmileté dcery: „Dnes jsem vše uklidila a připravila na prázdniny. Nikdy bych si nemyslela, jak smutně tenhle školní rok skončí. Není to fér hlavně vůči mým 26 dětem.“ Pár dní poté jsme naši třídní - Mrs. Brenes - jako třída překvapili před jejím domem. Pěkně po americku jsme jí přichystali „surprise party“, nechyběly dárky, kytky ani velké plakáty s nápisy dětí jako „Jste ta nejlepší učitelka na světě“, „Milujeme vás, paní učitelko“ nebo „2. třída byla úžasná“. Dojetí bylo během tohoto poloilegálního setkání znát na každém dospělém. Děti byly po dvou měsících doma ve svém živlu. Konečně viděly naživo své spolužáky a nemohly se jich během těch krátkých několika minut nabažit.

Květen a červen je v USA takzvaným graduation time. Časem promocí, maturit, konce výuky ve školkách a na základkách. To, že někdo v Americe „vychází ze školy“, je velká událost. Oslavy se organizují jak pro šestileté předškoláky, tak pro čerstvě osmnáctileté či devatenáctileté. Class of 2020, třída absolventů tohoto roku, má ale nevídanou smůlu. Vše je pro ni jinak. Šaty, které si holky už v zimě objednávaly na školní ples, teď zůstanou viset ve skříni. Projevy těch nejlepších studentů si spolužáci vyslechnou maximálně přes setkání na Zoomu. Neuskuteční se ani desítky neformálních schůzek v barech, cukrárnách, kinech nebo party u bazénu, jak je známe z…

I_obalka_R25_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R25_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
USA
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte