30_homeoffice_archiv Davida Doubka
Klábosení je nenahraditelné. (David Doubek)

David Doubek přednáší studentům pražské pedagogické fakulty o antropologii, brýlatý čtyřicátník s mohutnými licousy je ale současně veřejnosti známý jako elektronický hudebník vystupující pod uměleckým pseudonymem Ventolin. Když česká vláda na začátku března kvůli epidemii koronaviru uzavřela školy a zrušila kulturní akce po celé zemi, Doubek věděl, že s přednášením i s koncerty je na nějakou dobu konec a že příští týdny stráví doma se ženou a dvěma dětmi v Lysé nad Labem. Ač je sám společenský člověk, přísná pravidla omezující volný pohyb a shromažďování lidí přijal jako rozumné řešení. Na internet dokonce nahrál video, ve kterém svým hudebním fanouškům vzkazuje, aby stejně jako on zůstali doma a bránili tím dalšímu šíření nákazy.

Během uplynulých dvou týdnů v domácí izolaci si Doubek, stejně jako velká část české populace, poprvé naplno vyzkoušel režim, který předtím zažíval jen v malých dávkách – po delší dobu pracovat výhradně z domova. Pro pedagoga a hudebníka je to složitá situace. Osobní setkání se studenty nahradila elektronická komunikace přes různé on-line aplikace, místo koncertů v klubech přenáší Ventolin živá hudební vystoupení přímo ze svého bytu. „Nejvíc času teď trávím tím, že pro studenty vytvářím audiopřednášky. Je to strašně těžká práce, kterou se teprve učím. Pracuji na tom od rána do večera a nestíhám,“ říká Doubek. Jeho životní prostor se zároveň smrskl na pár desítek metrů čtverečních rodinného bytu a jednu krátkou pěší procházku denně. „Chybí mi…

I_obalka_R14_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R14_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 754

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte