Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Co to bude tentokrát?

Obstrukce poslanců SPD a KSČM vyvolala další kolo obav o budoucí nezávislost České televize

Na programu jednání Poslanecké sněmovny bylo minulý týden schvalování výročních zpráv České televize z let 2016 a 2017. Mělo jít jen o formalitu, jelikož detailnější kontrolu provedl před několika měsíci už tzv. volební výbor PS, který obě zprávy bez připomínek doporučil dolní komoře ke schválení. Nicméně poslanci z řad KSČM a SPD během debaty příspěvky, ve kterých Českou televizi obviňovali z neobjektivity, dehonestujících kampaní a ze špatného hospodaření, protahovali tak, že se na schvalování zpráv nedostalo. Další pokus budou mít poslanci v polovině února.

„Debata se stává amatérštější a hrubší.“

Tweetni to

Opozice a část sociálních demokratů mluví už teď o další hrozbě pro nezávislost České televize. „Obstrukční spolupráce KSČM a SPD znamená, že sněmovní většina si opět zachovala nástroj tlaku na ČT,“ komentoval situaci například předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Pokud by poslanci neschválili dvě zprávy České televize za sebou, znamená to možnost odvolání současné Rady ČT, zvolení nové – a případně i možnost vyměnit generálního ředitele, který za chod veřejnoprávního média odpovídá.

„Obě zprávy jsou z mého pohledu naprosto v pořádku. Jsem radním od roku 2014 a podobné jednání některých poslanců se opakuje před každým schvalováváním. Posun je v tom, že se debata stává amatérštější a hrubší,“ hodnotí situaci v narážce na pokleslý slovník a sporné argumenty některých poslanců člen Rady ČT Luboš Beniak. „Ve skutečnosti se jedná o…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Andrea Procházková

redaktorka, fokus

29872524_10208843909693312_4885752205986113782_o
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 226
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte