Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Minipidi

Ahoj lidičky! ♥ ♥ ♥ Tady je moje nová kabelka. ♥ Jste skvělí a já jsem supertrending supermodel. A superinsta trend jsou supermikro pidimidi kabelky, ou jes.

Instagram nelže. Největší trend letošního pařížského fashion weeku byla nejmenší kabelka. Je to Jacquemus Mini Le Chiquito a je dlouhá 5,2 cm, což znamená, že se vejde do dlaně a že do ní se nevejde celkem nic. Možná rezervní gelový nehet nebo jedno sluchátko nebo jedno probiotikum. Rozhodně ne to všechno dohromady, vtipkují komentátoři módního světa. Anebo se tam vejde právě pět centimetrů roztomilosti. A to je ono. Proto ji má každý rád a šišlá na ni jako na štěňátko. Ou jes ťuťu ňuňu ♥.

Zmenšování kabelek ovšem začalo už před pár sezonami. Superinsta celebrity supermodelky jako Gigi Hadid, Rihanna, Emily Ratajkowski a já začaly nosit malé taštičky, řetězce jako Zara nebo Topshop je začaly v kvantech vyrábět a světová média interpretovat.

Zaprvé, bezhotovostní svět. Která z nás, která to někam dotáhla, která dokázala aspoň ulovit love, co má love, s sebou nemusí přece tahat peněženku s drobáky. Stačí vytáhnout svou nebo jeho zlatou kreditku a nakupovat a nakupovat. Balíčky ať odnese asistentka, která za námi nosí telefon a kosmetický kufřík.

Zadruhé, jen žádná emocionální zátěž ♥. Uklidit, vytřídit, vyhodit svou velkou tašku plnou nakousaných proteinových tyček, kaštanů a vzorků kosmetiky. Už s sebou nebudeme tahat chaos svých nadměrných životů.

Zatřetí, nebylo těch velkých věcí poslední dobou nějak moc…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1105
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte