Byla jedna holčička, mladší školní věk, červený čepeček, prostě Červená karkulka. Její babička by měla mít brzy svátek a maminka začala Karkulku připravovat, že za ní půjde s košíčkem. Možná bych měla jít s tebou, Karkulko. Slib mi, že se ti nic nestane, naléhala často.

Maminka si to představovala: třeba jak jde Karkulka lesem a bodne ji větev. Přímo do oka. Nebo se proti ní vyřítí gazík opilého zaměstnance českých lesů. Anebo že by tam byl vlk? To už přeháním, řekla si maminka a vzala si další prášek na úzkostné stavy.

Jak se blížil babiččin svátek, maminčiny obavy narůstaly, svěřila se tatínkovi. Ten si právě u počítače četl články o tom, co se může stát malým holčičkám. Když to slyšel, velice se rozzlobil. V žádném případě nemůže jít Červená karkulka sama za babičkou. Košíček tam hodí autem a Karkulka ať jde radši na španělštinu nebo na workshop zdravého vaření. I když na vaření by se mohla přejíst nebo spálit. Radši workshop něčeho jiného zdravého. A taky si vzal prášek.

Babiččin svátek se rychle blížil. Tatínek si zase četl na počítači o malých holčičkách. Pak si zavolal maminku. Jsi matka-sekačka, řekl jí. A hned jí to také vysvětlil – když už to maminka neví, ač o tomto fenoménu píše světový tisk. Sekačky, lawn mower mothers, jsou matky, které děti příliš chrání. Vysekají jim cestičku, aby…

obal 41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal 41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1311

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte