To video pouštím našim studentům. Se svolením paní, co mi ho poskytla. Ta paní je odborně docela známá, vědecky ok, a nemám důvod o ničem pochybovat. Ona sama se rozhodla, že zákrok pro ni bude černá skříňka. Přišla, cosi proběhlo, odešla, ulevilo se jí, a ulevilo dlouhodobě. Takže terapie zafungovala. Skutečné je, co působí, říká Jung.

Jenomže tahle terapie nefunguje, víc, ona především nesmí fungovat! Jde totiž o toho Filipínce, co vám tak trochu projíždí rukou po zádech, pak se ruka kamsi zanoří, objeví se červená tekutina, prsty hmatají uvnitř těla, ruka vytáhne kousek jakéhosi masa, zase hladí záda a nic… žádná stopa po jizvě a ta trocha červené tekutiny se otře gázou.

Aby bylo jasno, já tomu samozřejmě nevěřím, nesmím věřit, tohle přece nesmí být! Stejně jako vy jsem žádal ten kousíček masa, cha, že bych jej dal kamarádům, aby mi sjeli genom, bude to z kuřete, nebo z prasátka? táži se posupně. Není, už je někde v koši, jediné reálné přede mnou je ta uzdravená pacientka. Tak to musí být placebo. Musela to být důvěra v léčitele, ale tohle, že by zanořil ruku do těla, zašmátral, posunul a ruku zase vytáhl, tohle prosím ne! Nejsme ve středověku. Nejlepší by bylo vybít všechny léčitele a pak to prohlásit za podvod.

Jiný kamarád si všiml, že vodařské firmy, orientované na zisk, využívají služeb proutkařů. Žádná ezoterika, jen chtějí vykopat tu studnu. Tak si požádal o grant na výzkum proutkařství. „To ho určitě dostaneš,“ posmíval jsem se mu. „Intelektuální…

I_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte