Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Česko

24_foto vlada_jaros
Autor: Milan Jaroš

Druhá vláda premiéra Andreje Babiše získala ve sněmovně po 16 hodinách projevů minulou středu důvěru. Menšinové vládě ANO a ČSSD, podporované KSČM, která se k tomu zavázala v dohodě o toleranci vládě, ji vyjádřilo 105 poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Hlasovat pro vládu odmítl jako jediný z klubu ČSSD bývalý ministr vnitra Milan Chovanec. Proti faktu, že se komunisté v Česku dostali až na vládní úroveň, demonstrovaly v Praze stovky lidí. „Nechceme komouše,“ volali. Předseda KSČM Vojtěch Filip se minulý týden stal kromě podporovatele vlády i prvním místopředsedou sněmovny. 

24_mala_jaros
Autor: Milan Jaroš

spravedlnost

Taťána Malá kvůli plagiátorství odstoupila

Hnutí ANO přesvědčilo bývalou ministryni spravedlnosti Taťánu Malou, že funkci dál vykonávat nemůže, a Malá rezignovala. Stalo se to po tlaku veřejnosti, když Radiožurnál informoval, že Taťána Malá opsala část svých diplomových prací – o chovu králíků na Mendelově zemědělské univerzitě i o povinnostech rodičů k dětem po rozvodu na Panevropské vysoké škole v Bratislavě. Malá původně tvrdila, že dřív se opisovat smělo, po jednání s vedením ANO ale funkci složila. Novým ministrem spravedlnosti se stal Jan Kněžínek, dosavadní místopředseda Legislativní rady vlády.

[pull-quote author="Premiér Andrej Babiš při jednání o důvěře vládě reagoval na Miroslava Kalouska (TOP 09), který mu připomněl, jak kdysi křivě přísahal na smrt svých dětí, že nebude zasahovat do práce novinářů vydavatelství MAFRA a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte