Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Česko

22_foto_sucho_jaros_varianta
Autor: Milan Jaroš

Letošní duben byl nejteplejší od roku 1961, kdy se měsíční průměry začaly sledovat, oznámili meteorologové. Extrémní teplo doprovodily nízké srážky. Spadla jich polovina obvyklého množství. Sucho proto panovalo na drtivé většině českého území.

„Moje postoje nejsou kontroverzní tak, aby byly za hranou. Usiluji o člověka, který ráno vstává do fabriky a jde makat. Ne o ty, kteří jdou do kavárny debatovat o tom, co si přečetli včera v knize.“

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna na otázku Aktuálně.cz, zda potyčka s odpůrcem putinovské motorkářské skupiny Noční vlci, s nimiž si Foldyna v Praze připomínal konec druhé světové války, neubere jeho straně voliče. Tweetni to

úspěch

Budou lidé platit za snědené jídlo a vypité nápoje, když nebudou muset? Dilema akademických ekonomů i etiků se rozhodl v praxi rozlousknout Miloslav Petrášek, který na severočeské Kamenné Horce v Krásné Lípě, za svou chalupou, otevřel vlastníma rukama postavený samoobslužný bar. Návštěvníci Lučního baru, jak se místo jmenuje, mají k dispozici ovoce, zeleninu, vuřty i pití – a kasičku, do které své útraty vyrovnají. U občerstvovny je možné se natáhnout na lehátko nebo se vykoupat v jezírku, na přilehlé louce je možné přespat. Podobný nápad funguje už několik let v kopcích Jeseníků, a Miloslav Petrášek nepochybuje, že se osvědčí i v Českém Švýcarsku.

člověk

22_clovek_bek
Mikuláš Bek

V Brně se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte