Jde čert, anděl a Mikuláš… Taky znáte nějakou veselou historku o téhle trojici? Tak si teď, dokud máme ještě v živé paměti prosincové radovánky, povíme jednu úplně novou.

Jde čert, anděl, Mikuláš a Kateřina Šedá uličkou vlaku a nekonvenční umělkyně oslovuje přítomné: Vážení cestující, protože advent má být hlavně časem rozjímání, využijme této cesty k zastavení a popřemýšlejme. O tom, koho máme rádi, za co bychom se měli omluvit nebo k čemu bychom se třeba měli přiznat. Mikuláš a jeho pomocníci jsou připraveni odměnit ty, kteří prostřednictvím svého telefonu někomu vyznají lásku, omluví se nebo se k něčemu přiznají. Pokud Mikuláši ukážete zaslanou omluvu, dostanete dvě lahve vína, za vyznání lásky dvě čokolády od anděla a od čerta, kterému ukážete zprávu s přiznáním k nějakému hříchu, pak dvě jízdenky do Německa a vstupenky do muzeí. O všechno se však musíte rozdělit se svým sousedem!

Jindy neteční cestující se po sobě rozpačitě rozhlížejí. Ale pak prsty prvních odvážlivců zarejdí po drobných klávesnicích a o chvíli později se dělí nejen o odměny, ale také o své příběhy.

„Co jste napsal?“

„Poprosil jsem o odpuštění matku svýho dítěte,“ přiznává muž v kovbojském klobouku.

„A co vy?“ obrací se vlídný anděl k postarší paní, která už nastavuje displej: „Milá Sofinko, omlouvám se, že tě vždy nedokážu přijmout taková, jaká jsi. V nitru cítím, že tvoje cesta je správná, jen je to pro mě těžké. Mám tě moc ráda.“

O kus dál předkládá Mikuláši telefon uzardělý…

I_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte