Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Svatá Barbora

Svatá Barbora nabízí severskou krimi v tuzemském komiksovém provedení

Materiálem pro druhý komiks oceňovaného prozaika Marka Šindelky se stala zamotaná kuřimská kauza. Případ týrání dětí, v němž postupně selhali snad úplně všichni – skauti, policie, ombudsmanka i novináři, přetvořil spisovatel spolu se zkušeným Vojtou Maškem a talentovaným kreslířem Markem Pokorným v grafický román Svatá Barbora vyprávějící především o síle manipulace.  A podařila se jim výjimečná kniha – nejen scénářem, ale především výtvarným zpracováním. Čtenář se propadá do jakési komiksové severské krimi s její temnotou a paranoií. V prokomponovaném vyprávění nejde jen o mysterium spletitého příběhu, ale také o posedlost a fascinaci těch, kdo jsou jeho aktéry, těch, kteří ho odkrývají – a nakonec i těch, kteří počínání všech pouze sledují na stránkách.

Tentokrát to není chyba

Před deseti lety v Kuřimi instaloval starostlivý otec do pokoje prvorozeného dítěte hlídací kameru. Zařízení zachytilo signál z kamery ve vedlejším domě a zobrazilo zbitého, nahého a pohublého chlapce, jehož záběry obletěly republiku. Hoch, jeho bratr a (domnělá) sestra putovali do péče organizace pro ohrožené děti Klokánek, jejich matka se svou sestrou do vazby. Dívka   však brzy zmizela, aby nemusela čelit odhalení falešné identity.

Nebyla to totiž třináctiletá Anna, ale třicetiletá Barbora. Následně byla zadržena v Norsku, kde se vydávala za nezletilého Adama. Soud nakonec rozdal šesti lidem za delikty spojené s týráním svěřené osoby tresty od pěti do deseti let. Přesto se…

tit
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

tit
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte