Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře, Politika

Nejvyšší čas na probírku

Vláda by měla vyhovět žádosti Britů stran ruských agentů v Praze

Dnešní Rusko je agresivní stát, který útočí zákeřným  stylem. Napadá ze zálohy, skrytě, rychle se stahuje zpátky do stínu. Na Krymu se tak zničehonic objeví záhadní „zelení mužíci“, ve skutečnosti příslušníci ruské armády bez uniforem. Na Facebooku se před americkými prezidentskými volbami vyrojí zástupy diskutujících „Američanů“ posedlých nenávistí k Hillary Clinton, ve skutečnosti se ale jedná o placené Rusy z trollí farmy v Petrohradu. V ulicích poklidného anglického Salisbury se jako z udělání pár dní před ruskými prezidentskými volbami vyskytne smrtelně nebezpečná nervově paralytická látka, ničivá do té míry, že je její použití zakázáno i ve válečných konfliktech, a zneškodní bývalého ruského agenta i jeho dceru. Britové mohou být rádi, že se k otráveným Rusům přitočil jenom jeden místní policista a že cyničtí traviči nezabili desítky náhodných lidí v centru města.

Jak se bránit proti tzv. asymetrické válce, tedy útokům úskočného zbabělce, který svého soupeře rozloží lstí, je otázka, na kterou Západ teprve hledá odpověď. „Slušňácká“ opatření, jakým je vyhoštění třiadvaceti tajných agentů fungujících pod diplomatickým krytím na ruské ambasádě, se na první pohled jeví téměř legračně. Strana, která dodržuje základní pravidla, musí v tomto souboji s bezskrupulózní brutalitou vždycky působit slabě. Na Západě naštěstí nikoho ani nenapadne, že by bylo možné také ukázat svaly a třeba popravit „zrádce“ Edwarda Snowdena uprostřed Rudého náměstí. Putin podle všeho podobným…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.