Je to dnes samý bakalář, co neumí vzít krumpáč, říká Jiří Čunek o své misi
 
31A_jaros
Jiří Čunek • Autor: Milan Jaroš

Podle radostného výrazu ve tváři prožívá Jiří Čunek při náporu práce a kumulaci tří funkcí šťastné období. To, že mu leckteří oponenti doma ve Vsetíně přičítají pocit nepostradatelnosti, mu prý nevadí, protože to není pravda: sice skutečně už dávno slíbil, že složí funkci starosty, jenže, jak říká, zatím to opravdu nešlo. Vsetín se chystá stavět vlakové nádraží a projektové a přípravné práce by se bez Čunka, jak míní, skutečně neobešly.

„Kdo jiný může napsat v jednu v noci esemesku řediteli Správy železniční a dopravní cesty, že bude efektivnější, když na příští jednání kolem nádraží pošle rovnou svého náměstka? A ráno v šest už má v mobilu kladnou odpověď?“ pozvedne bývalý vicepremiér v Topolánkově vládě tázavě obočí a dramaticky se odmlčí. „No přece ten, kdo má kontakty jako já, z celostátního působení.“ Skončit jako starosta se však s koncem přípravných prací chystá letos na březnovém zastupitelstvu.

I_obalka_R08

Teď má pocit, že přišel čas znovu promluvit do celostátní politiky. Jako druhý nejoblíbenější hejtman po jihočeském Jiřím Zimolovi k tomu cítí ve své straně dost sil. Přáním Jiřího Čunka je zavést znovu vojenskou službu, na pět šest měsíců by měli mládenci po střední škole či vyučení odejít povinně do kasáren.

Zdá se mu totiž, že po Česku chodí příliš mnoho mladých mužů, kteří „neumějí poslouchat a dělat i to, co je jim nepříjemné, vidím to všude kolem sebe, mamánky, kolem kterých skáčou rodiče a oni se neumějí podřídit, je to samý bakalář, co neumí vzít do ruky krumpáč“, říká Jiří Čunek. Svůj pocit opírá o znalost problémů vsetínských rodin s nevychovanými dětmi a taky o potíže úředníků na radnici i na krajském úřadě, kteří se podle něj „všelijak hroutí z potíží a nejsou psychicky odolní“.

Text Jiřím Čunkovi a o tom, jak zvládá své současné funkce, najdete v novém Respektu 8/2017 v rubrice O kom se mluví

 

 

 

 

I_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 764

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte