Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

V ANO se nepije

Andrej Babiš si posvítil na olomouckého hejtmana Koštu a oznámil, že je opilec

OTO KOŠTA, hejtman---Oto Kosta
Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta (ANO) • Autor: ČTK

Pod hejtmanem Otou Koštou (ANO) se rozhoupalo křeslo, klub krajských zastupitelů jeho strany ho první únorovou neděli vyzval k rezignaci. Překvapivá zpráva o konci hejtmana, který se ve funkci stihl za necelé tři měsíce tak tak rozkoukat, byla vzápětí doplněna ještě neočekávanějším sdělením: „Začal mít problémy s alkoholem,“ oznámil prostřednictvím médií minulý týden Andrej Babiš. „Proto musí odejít.“

Hejtman Košta se o verditku předsedy Babiše, že mu alkohol brání vykonávat politickou funkci, dozvěděl stejně jako veřejnost – z novin. „Koukal jsem na to jako zjara, nikdy předtím mi nic takového nenaznačil,“ říká Košta, do podzimních voleb praktický lékař s pětatřicetiletou praxí, spoluautor knihy Žít zdravě – ale jak?. Odejít z funkce hejtmana odmítl: rozhodl se počkat, zda ho na zastupitelstvu koncem února kolegové skutečně odvolají.

Říká se to

Měsíc po ustavujícím zastupitelstvu, kde byl zvolen hejtmanem, se Košta objevil v pořadu Události, komentáře – aby tam divákům popsal setkání hejtmanů v Asociaci krajů ČR. Když člověk soustředěně sleduje záznam, všimne si, že Košta na několika místech trochu zpomaleně artikuluje. Jak později přiznal, byl toho odpoledne a večera kromě asociace krajů ještě na dvou pracovních vánočních večírcích, kde se podával alkohol. „Tak zlé to nebylo, ale pro příště vím, že jsem měl raději odmítnout, když zavolali z televize, a nemyslet si, že zvládnu všechno,“ připouští dnes.

„Někdo jiný ho…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte