Darina Nešporová, učitelka, mateřská školka, auto nehoda,
Darina Nešporová • Autor: Michaela Danelová

Na ten den v polovině letošního června se pětice předškoláků z Jívové u Olomouce moc těšila. Měli se symbolicky rozloučit se školkou tím, že v ní spolu se dvěma učitelkami přespí. Když menší děti odešly z útulného domku uprostřed zahrady domů, vyrazili předškoláci pěšky do sousední vsi, v místní hospůdce tam pro ně připravili borůvkové knedlíky. Návštěvu koní zhatila silná bouřka, která rozbahnila výběh, skupinka tedy vyrazila procházkou zpět. Na noční test odvahy, pizzu a společné spaní už ale nedošlo. Naopak se rozběhlo drama jako z akčního filmu, jehož režisér by si ovšem za absurditu zápletky zřejmě vysloužil kritiku. Kdo by věřil, že auto, které jede po silnici mezi lesy, dostane smyk, narazí do stromu, vyletí do vzduchu a v liduprázdných končinách spadne přesně do místa, kde stojí děti a jejich učitelka? Darina Nešporová (41) reagovala bleskurychle, těsně před dopadem havarovaného fordu tři děti odstrčila a čtvrté zalehla vlastním tělem. Dítě si z nehody odneslo popálenou ruku, učitelka skončila s rozdrcenou pánví a těžkými popáleninami na jednotce intenzivní péče.

V tu chvíli nepřemýšlíte

„Auto! Letí na vás auto!“ řvala na Nešporovou kolegyně Jana Zdařilová, která zašla hlouběji do lesa s malou Evou čůrat. Nešporová čekala se zbylými čtyřmi dětmi kousek od silnice z Olomouce na Jívovou na lesní cestě. Také ona zaregistrovala zelený ford, který smykem létal z jedné strany silnice na druhou, narazil do stromu a letěl k nim. Jednou rukou odstrčila tři děti,…

I_obalka_R51
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R51
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte