68A_foto Dita Havránková_Lunchmeat festival 2016_Národní galerie v Praze
Skrytý klenot. (Loňský ročník v Anežském klášteře)

Ještě než byla hudba dostupná z internetu, chodil do pražské půjčovny za obchodním domem Kotva a nosil si odtamtud cédéčka s elektronickou hudbou, kterou nutil známým. Museli ji poslouchat, i když se jim zrovna nechtělo. S trochou licence by se dalo říci, že to je praxe, v níž se Jakub Pešek postupně stal profesionálem. Dnes je hlavním dramaturgem a šéfem úspěšného festivalu Lunchmeat, který ve svém osmém ročníku nabízí průřez špičkou aktuální elektroniky ve spojení s projekcemi nebo světelnou show. Co začalo jako průkopnický podnik tvořený skupinkou tří nadšenců, kteří chtěli spojit intenzitu hudby se silným vizuálním zážitkem, je dnes výraznou akcí, o níž vlivný německý server Electronic Beats napsal, že jde o „skrytý klenot“ mezi festivaly.

Z programu letošního ročníku, který se odehraje 19.–21. října v pražském Veletržním paláci, je přitom cítit znatelná snaha vystoupit i z tohoto skrytého „stínu“. Dokládá to především účast zvučných jmen, jako je australský, na Islandu žijící skladatel Ben Frost, německá hvězda temně romantického techna Pantha du Prince, který pracuje s terénními nahrávkami, klasicky školená Laurel Halo či americká hudebnice Jlin, jejíž debut Dark Energy vyhlásil časopis Wire deskou roku 2015.

Po loňském úspěchu, kdy Lunchmeat ozvučil a rozsvítil gotické interiéry i zahradu Anežského kláštera, pokračuje také v dnes už silném globálním trendu, který představuje elektronickou hudbu etablovanou na stejnou úroveň se soudobou klasikou a…

I_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte