Emoji
Emoji ve filmu • Autor: Courtesy of Sony Pictures

Kritikům hollywoodských filmů coby bezduché zábavy přineslo léto zdánlivě potvrzení, že mají nejspíš pravdu. Má podobu snímku Emoji ve filmu, který hrají od minulého týdne i česká kina. Jeho předlohou jsou obrázkové symboly zvané emotikony, jimiž uživatelé moderních komunikačních nástrojů, jako jsou chytré telefony nebo Facebook, vylepšují svoje psaní. Deník The New York Times o snímku napsal ve stručném hodnocení, že „neunikne vlastní idiocii“ a na serverech IMDb či Metacritic se pohybuje na filmovém dně. U snímku nastala i ne úplně častá názorová jednota kritiků a diváků, byť dětské publikum údajně reaguje nadšeně.

Pro jedny jsou Emoji ve filmu potvrzením krize scénářů a originálních nápadů, pro druhé vrcholem pomyslného závodu o to, komu se podaří zfilmovat nejbizarnější námět, jemuž chybí i ty základní filmové parametry jako příběh a postavy. Emoji jsou další položkou ve vývojové řadě, kam patří třeba Transformers nebo Lego® příběh. Nad filmem si můžeme poklepat na čelo, ale jeho existence stojí za pozornost. Představuje spolu s ostatními tituly na podobné bázi pro studia současnou cestu, jak oslovit dětského diváka na prahu puberty, kterého dnes filmy zajímají méně než videohry a YouTube.

Co je žhavé

Emoji ve filmu vděčí za existenci nečekanému úspěchu Lego® příběh. Nápad vystavět celý film z dánských plastových kostiček se v roce 2014 proměnil v globální hit s téměř…

I_obalka_R33_2017
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R33_2017
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte