Vítáme zde Miss Midster. Všímáme si, že není v plavkách – midsterka v plavkách nechodí často, přece jen, není to již hipsterka. Vypadá však zachovale, usměvavě a optimisticky. Přinejmenším zdálky. Více už vysvětlí v krátkém rozhovoru.

Proč právě midster? Midster vzniklo spojením slov middle age, neboli střední věk, a hipster. Je to tedy člověk, který ač překročil čtyřicítku, je plný energie a mladistvé kreativity nebo si tak aspoň připadá. V praxi to znamená, že se učí čínsky, bloguje, zachraňuje želvy, běhá maraton a absolvuje víc večírků než jeho potomci hipsteři. Kdo všechno je midster? Zřejmě nejčastěji citovaní midsteři jsou herečka Nicole Kidman, která již brzy oslaví padesátku, ale to snad ne, gratulujeme, drahoušku. Dále novopečený tatínek dvojčat George Clooney nebo herečka Tilda Swinton aka Věc Makropulos. Nejkrásnější českou midsterkou je Tereza Maxová a pak je tu armáda čtyřicátnic až šedesátnic, které si za snížené viditelnosti lze splést s třicátnicemi.

Jak řeší midster krizi středního věku? Rychle. Když zjistí, že stáří přichází a svalová hmota odchází, krátce si zoufá, pak si chvíli tře obličej smirkem a jde obíhat panelák. Midster je životem poučený, a tak ví, že nejlepší řešení problémů je tvářit se vesele. Okolí si to pak vykládá jako optimismus a životní nadhled.

Kdo má rád midstery? Midster je v kolektivu oblíben, nesoutěží, nevytahuje se, má pochopení. Kdo však midstery poslední dobou přímo zbožňuje, je kosmetický a módní průmysl. Jsou při…

I_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1258

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte