Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda, Politika

Babišova kompromata

V případu odposlechů vicepremiéra se čeká další výbuch

Etika jde stranou.
(Přibil)
Etika jde stranou. (Přibil)

Toužil se zapsat do dějin žurnalistiky. Dlouho to vypadalo, že se to nepodaří. Minulý týden se ale Marek Přibil (40) z deníku Mladá fronta DNES stal rázem nejznámějším novinářem Česka. Na internetu se totiž objevila tajně pořízená nahrávka jeho rozhovoru s majitelem listu a místopředsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Probírají, jaké kauzy na Babišovy politické rivaly má Přibil v šuplíku a kdy je „vystřelit“. Nemusí jít zdaleka o jediné překvapení, a to především pro vicepremiéra Babiše. V brzké době se očekává zveřejnění dalších výbušných materiálů.

Nepříjemné pseudoschůzky

„Tohle zatím nemám svolení dávat do novin, jenom vám,“ říká Marek Přibil na nahrávce. Je slyšet šustění papíru a Přibil pokračuje: „Týká se to toho Ludvíka, nového ministra.“ Začalo prý „docela rozsáhlé vyšetřování“ zakázky za téměř tři miliardy korun, a to v motolské nemocnici, které předtím Miloslav Ludvík (ČSSD) šéfoval. Přibil se chlubí, že „zatím to nikdo neví“. „Já bych to teďka nedával,“ reaguje Andrej Babiš. „Nechal bych si to na příští rok.“

Dalším objektem zájmu je ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „Je tam zpracovaných asi pět nebo šest textů, to má Franta Nachtigall (ředitel strategického rozvoje mediální skupiny Mafra – pozn. red.). Tak čekáme, až bude vhodný to vystřelit,“ říká Přibil, týká se to prý evropských dotací či dvou činžovních domů, které měl Chovanec „na někoho jiného“ koupit. Babiš spokojeně přizvukuje, pak zvažuje: „Řekněte Nachtigallovi, že jsem včera…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.