71_MISTA4_Zuzana Pomajbiková Do konce února Milady Horákové 387/56, Praha Holešovice, další „štaci“ sledujte na facebookových stránkách Z pokoje do pokoje, kde najdete také program workshopů, přednášek a akcí. • Autor: Zuzka Pomajbikova

„Proč neustále kupovat nové věci, když mi ještě mohou posloužit ty staré, navíc mnohdy hezčí?“ Tuhle otázku si kladla Zuzana Trnková, když se vrátila ze studií ve Švédsku. Na rozdíl od Skandinávie jí v Praze chyběla nábytkářská dílna, kde si můžete sami opravit starou židli, stůl či další památné kousky po babičce nebo z bazaru. Kde vám půjčí za dobrovolný poplatek nářadí a máte dost prostoru rozmáchnout se štětcem a nepostříkat tak barvou kanape ve vaší garsonce.

71_MISTA3_Zuzana Pomajbiková
Autor: Zuzka Pomajbikova

Ne že by v místních končinách byly komunitní dílny něčím zcela neznámým, v posledních letech jich začíná přibývat – na Letné je šicí dílna zvaná Pokoj č. 10, ve Vysočanech hodinová DIY (Do It Yourself) dílna pro kutily Texasana Hanka Dukeho, opravit kolo si můžete v Bajkazylu, v plánu je nožířská dílna. Tu nábytkářskou si ale nakonec musely Zuzana Trnková s „týmem“ podobně naladěných kamarádek založit samy. Pod Letenským náměstím v ulici Milady Horákové se jim podařilo do krátkodobého pronájmu získat v přízemí a suterénu funkcionalistického domu prostory po bývalé městské dětské knihovně.

Hned vedle slavné Erhartovy cukrárny, v prostorách s původními vitrínami a výsuvnými markýzami, se tak ozývá zvuk brusek, řezání, pracuje se tu s čalounickou jehlou, hobluje. A není třeba se bát, že to nezvládnete i vy. Tým Z pokoje do pokoje pořádá workshopy a kurzy vedené odborníky, kde vás naučí, jak správně očalounit křeslo nebo zbrousit židli.

[image id=„200045139“ align=…

I_obalka_R09_oprava2
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R09_oprava2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte