Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
71_MISTA4_Zuzana Pomajbiková Do konce února Milady Horákové 387/56, Praha Holešovice, další „štaci“ sledujte na facebookových stránkách Z pokoje do pokoje, kde najdete také program workshopů, přednášek a akcí. • Autor: Zuzka Pomajbikova
Společnost Místa, kde se potkáváme

Štokrlata, hejbejte se

Praha: nábytková dílna Z pokoje do pokoje

„Proč neustále kupovat nové věci, když mi ještě mohou posloužit ty staré, navíc mnohdy hezčí?“ Tuhle otázku si kladla Zuzana Trnková, když se vrátila ze studií ve Švédsku. Na rozdíl od Skandinávie jí v Praze chyběla nábytkářská dílna, kde si můžete sami opravit starou židli, stůl či další památné kousky po babičce nebo z bazaru. Kde vám půjčí za dobrovolný poplatek nářadí a máte dost prostoru rozmáchnout se štětcem a nepostříkat tak barvou kanape ve vaší garsonce.

71_MISTA3_Zuzana Pomajbiková
Autor: Zuzka Pomajbikova

Ne že by v místních končinách byly komunitní dílny něčím zcela neznámým, v posledních letech jich začíná přibývat – na Letné je šicí dílna zvaná Pokoj č. 10, ve Vysočanech hodinová DIY (Do It Yourself) dílna pro kutily Texasana Hanka Dukeho, opravit kolo si můžete v Bajkazylu, v plánu je nožířská dílna. Tu nábytkářskou si ale nakonec musely Zuzana Trnková s „týmem“ podobně naladěných kamarádek založit samy. Pod Letenským náměstím v ulici Milady Horákové se jim podařilo do krátkodobého pronájmu získat v přízemí a suterénu funkcionalistického domu prostory po bývalé městské dětské knihovně.

Hned vedle slavné Erhartovy cukrárny, v prostorách s původními vitrínami a výsuvnými markýzami, se tak ozývá zvuk brusek, řezání, pracuje se tu s čalounickou jehlou, hobluje. A není třeba se bát, že to nezvládnete i vy. Tým Z pokoje do pokoje pořádá workshopy a kurzy vedené odborníky, kde vás naučí, jak správně očalounit křeslo nebo zbrousit židli.

[image id=„200045139“ align=…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R09_oprava2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte