52_A_profimedia-0273789734
Miluju se, jak se jen můžu milovat. • Autor: AFP, Profimedia

Až do poslední chvíle vydání nikdo netušil, jak bude jeho novinka The Life of Pablo znít – a možná stejně málo to tušil i sám rapper Kanye West. Poprvé album představil předminulý čtvrtek před zaplněnou Madison Square Garden, ale s řazením písní si ještě hrál následující tři dny, než desku pustil na streamovací službu Tidal. V dokonale naprogramovaném světě popu s propracovanými kampaněmi, nebo naopak nečekaně vydávanými alby působilo hektické odsouvání a přepracovávání desky jako naprosté selhání marketingu. Ale také jako zcela zlidšťující prvek – zvlášť v případě jindy perfekcionistického autora.

Kanye West, který už je dnes spíše kulturně-showbyznysovou institucí než hudební hvězdou, dal sám sobě velký pardon a dovoluje si zmatkovat všem na očích. Na novince se tak objevují rapové skvosty vynalézavě kombinující gospel s kraftwerkovskou elektronikou vedle vatových výplní i zbytečných hříček, které jsou prodloužením Westovy eruptivní komunikace na sociálních sítích a chápe je pouze ten, kdo sleduje jeho Twitter.

Pro jeho hitovou sérii od Graduation808s & Heartbreak přes My Beautiful Dark TwistedFantasy po Yeezus bylo typické zaostření na téma a maximalizaci estetické vize. Rozostřená novinka přináší bez obalu portrét muže, jakým se Kanye West cítí být: je hledající i ztrácející se, velkohubý i kajícný, věřící i hřešící, naplněný zlobou i lítostí. Ale také tvůrce, který nasazuje všechny prostředky, aby se…

I_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1384

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte