Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

EET mimozemšťan

Zahájil projekt, který může stát Babiše volební hlasy

Minulý čtvrtek byl pro českého premiéra celkem všední. Úřadoval ve své kanceláři, přijal dva vládní kolegy, zašel do parlamentu na ústní interpelace, napsal šest tweetů. Jeden z nich (ten třetí) věnoval i jedné z největších událostí svého vládnutí, která toho dne vstoupila do života – elektronické evidenci tržeb (EET). Premiér k tomu svým pověstným „čtivým“ stylem napsal: „Miliony zaměstnanců platí daně, je důležité, aby je řádně platili i všichni podnikatelé. Cílem EET je narovnat prostředí a omezit šedou ekonomiku.“ Dvacet čtyři lidí označilo, že se jim tweet líbí.

Sobotkův největší politický rival, ale také kolega z vlády Andrej Babiš začal stejný den méně rutinně. V parlamentu se omluvil, sedl do auta a objížděl hospody a kavárny, aby naživo sledoval, jak EET funguje. Poklábosil s majiteli i hosty. Napsal tři tweety, všechny k EET, dvě stě padesát lidí mu je ohodnotilo jako „líbí“. „Děkuju všem podnikatelům, kteří se zapojili do EET. Díky, že jste nepodlehli lžím a panice,“ zněla jedna z Babišových zpráv. Daňové dobrodružství s otevřeným koncem začalo.

Za to může Babiš

Češi nejsou zvyklí, že vláda uvádí do života projekty, které z gruntu mění republiku. Skoro všechno tu jde pomalu a složitě. Reformy, stavba dálnic, zákaz kouření v restauracích. EET pojal ministr financí Babiš jako svůj hlavní vládní úkol a dokázal jej prosadit. Efekt má spočívat ve výběru osmnácti miliard korun na daních navíc oproti dnešku. (Bude jich však asi méně.)

EET vstupuje do…

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2165
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte