25.05.10. Praha, Šmucler Roman, As. MUDr. CSc.
Roman Šmucler • Autor: Libor Fojtik

Každý správný pořad ještě nedávno začínal Leninovým ,učit se, učit se, učit se‘, dnešní pořad musíme začít Plzákovým ,zatloukat, zatloukat, zatloukat‘,“ žertuje mladý brýlatý muž. Jsme hluboko v devadesátých letech, na obrazovkách právě běží pořad Tabu nové stanice Nova, moderátorem je Roman Šmucler a hosty jsou dva muži, kteří budou mluvit o své nevěře. Jsou schovaní v podivných budkách a je na nich, jestli nakonec milionům diváků ukážou svou tvář. „Martin je mistr nevěry,“ glosuje Šmucler přiznání k několika stovkám milenek. „Kdyby byl učitel, řekl bych, že je docent nevěry, kdyby byl šachista, řekl bych, že je velmistr nevěry.“ Šmuclerovi je něco přes dvacet, působí jako naivní šprt, jehož vzhled tuní barevné brýle, kšandy či výstřední kravaty. I tahle jeho image nakonec vedle chytlavých témat (sexuální úchylky, drogy, násilí nebo vážné nemoci) přispěla k tomu, že úspěch pořadu trval sedm let.

Zubařská kariéra Romana Šmuclera (47) byla méně viditelná než moderování, přesto byla nadmíru úspěšná. Teď dosáhla vrcholu - zdejší stomatologická komora ho zvolila za svého nového prezidenta.

Plomby pro kuchařky

„Běžel jsem do práce, když mi zazvonil telefon,“ vypráví Roman Šmucler, jak pojal úmysl stát se prezidentem deseti tisíc stomatologů. „Volal mi člověk z vedení komory a říkal – letos jsou volby, nechtěl bys kandidovat?“ Šmuclera to udivilo, předsedal sice revizní komisi na Praze 2, ale jinak dění v komoře sledoval tak málo, že o volbách ani nevěděl.…

I_obalka_R47_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte