Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

Respekt:

Rok památek

Letošní sezona na hradech a zámcích byla zatím nejúspěšnější od vzniku Česka. Třeba stovku památek spravovaných Národním památkovým ústavem, navštívilo do konce října 5,4 milionu lidí. Ústav si to vysvětluje i tím, že za pomoci evropských peněz památky zvelebuje – Kuks, Valtice či Veltrusy. A hodlá v tom pokračovat, brzy se chce pustit do dalších šesti památek.

Despekt:

Úplatkáři

Zhruba každý desátý Čech přiznal, že dal za veřejné služby úplatek. Vyplynulo to z průzkumu Transparency International – barometru korupce Evropy a Střední Asie, (60 tisíc účastníků, 42 zemí). Nejméně korupční je Německo, Švédsko a Švýcarsko, Češi skončili zhruba stejně jako Lotyši či Bělorusové. Zároveň si myslí, že když vlivné skupiny chtějí prosadit svou, nemusí porušovat zákon, prosadí si úpravu pravidel hry. Dvojí metr a beztrestnost vybraným lidem vadí a cítí se proti tomu bezmocní.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte