Jedním z nejotravnějších důsledků amerických prezidentských voleb je, že je nyní potřeba věnovat se nejrůznějším návrhům, které Trump během kampaně nadhodil a teď se chystá uvést v život. Vede to k celodennímu kroucení hlavou nad myšlenkovými pochody jeho voličů a voliček.

Podívá-li se člověk například na to, jak si budoucí prezident a jeho viceprezident představují otázky, jež se nejvíc týkají žen a mladých rodin – rodičovskou dovolenou, přístup k antikoncepci, péči o zdraví žen –, nelze než se otázat, zda se u volebních uren ženy – bělošky nad 45 let, skupina, která překvapivě Trumpa volila – zcela nevykašlaly na budoucnost svých dcer.

Guvernér Indiany a budoucí viceprezident Pence, který kvůli Trumpovým nulovým zkušenostem s vládnutím bude zřejmě mít nebývalý vliv, se například vyslovil o kondomech jako o příliš moderních, osmkrát ve svém státě omezil přístup k interrupcím, bojuje proti financování klinik Planned Parenthood, jež kromě antikoncepce poskytují vyšetření prsu a preventivní zdravotní péči, a je příznivcem „konverzní terapie“ pro homosexuály a lesby. Trump během kampaně zmínil i tresty pro ženy, které chtějí přerušit těhotenství, pak to změnil na tresty pro lékaře.

Jeho voličky a voliči, rodiče, babičky a dědečkové, to mladším ženám osolili ještě dalším způsobem. V USA neexistuje systém hrazené mateřské dovolené, a jedna ze čtyř žen se proto vrací zpět do práce, když jsou jejímu novorozenci pouhé dva týdny. Zatímco Hillary Clinton navrhovala…

I_obalka_R47_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte