25_otazky_dernerova
Alena Dernerová

Hnutí Severočeši.cz možná nebude kandidovat. Jeho zmocněnkyně osm dní před volbami odvolala všech 55 kandidátů hnutí. Navrhla vyškrtnout i senátorku Alenu Dernerovou, která obhajuje mandát na Mostecku.

R: Budete mandát obhajovat, nebo ne?

AD: Úředníci Mostu mě zatím nevyškrtli. Měli rozhodnout v pátek, teď jsou tři hodiny odpoledne, a zatím nic nevím. Byla to šílená noc, právník během ní vypracoval odpor, poslali jsme ho do Mostu i na kraj v Ústí nad Labem. Upozorňujeme, že jednání zmocněnkyně bylo protiprávní. Voliči píšou, co bude dál. Odpovídám, nevím, buď u voleb můj lístek bude, nebo ne.

R: Proč to zmocněnkyně udělala?

AD: Někdejší náměstkyně mosteckého primátora Hana Jeníčková zmocněncem nebyla, ona a Jiří Zelenka byli první místopředsedové hnutí. Přijela na kraj a do Mostu, řekla, že dva dosavadní zmocněnce ruší, zmocněncem že se stává ona a zároveň ruší celou kandidátku a mě navrhuje vyškrtnout. Paní Jeníčková je sice místopředsedkyní Severočechů, ale kope za nové hnutí, Nový Sever, ve kterém jsou také někteří naši bývalí členové. Vidí v nás soupeře. Mým největším rivalem v senátních volbách je bývalý hokejista Jiří Šlégr, který kandiduje za ČSSD a Nový Sever ho podporuje.

R: Co se vám jako senátorce povedlo?

AD: Zpracovala jsem novelu telekomunikačního zákona, která posiluje postavení klientů mobilních operátorů, neprošla kvůli ČSSD. Jako členka správní…

I_obalka_R40_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R40_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte