Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Pro babičku billboard

Milá babičko, ty jsi naše sluníčko. Rozdáváš úsměvy, lásku, někdy taky peníze, dost často nevyžádané rady, jak máme žít, ale ty jsme se naučili ignorovat a celkově proti tobě dohromady nic nemáme. A chápeme, že se divíš, proč ti tedy k narozeninám nedáme nějaký normální dárek, jako je odšťavňovač nebo mixér, ale billboard. A proč tenhle dárek, který se nedá ani vzít domů, dostává i dost jiných babiček, Jardů, nejlepších tátů a mazlíků. Babi, důvodů, proč si lidé v poslední době nadělují privátní billboardy, je víc. Víme, že poučování nesnášíš. Ale přesto…

Nevšimli jsme si, že by se billboardová blahopřání dělala i jinde než v ČR – což však může být jeden z těch našich nepodložených výmyslů, co babičku tak dráždí. Ale zdá se, že v ostatních zemích se veřejně gratuluje na YouTube a na Facebooku, ne však na venkovních reklamních nosičích. Že by v tom byla česká láska k outdooru? Každopádně jsou narozeninové billboardy možná jeden z posledních přetrvávajících národních svérázů.

Může to být i nízkou cenou různých odstrčených a zastrčených billboardů – zatímco krásné ozářené bigboardy mocně přitahující pozornost na dé jedničce stojí každý měsíc desetitisíce, v menších a ušmudlanějších destinacích to je zlomek. Za osm tisíc je pak možné za příspěvku širší rodiny pořídit obstojný plakát i s vtipnými gratulacemi, balonky a psíkem v žertovném kloboučku.

Ptáš se, co z toho? Ale, babi. V době postmateriální prostě už všichni všechno mají a nikdo nic nechce. Naopak všichni se…

I_obalka_R40_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R40_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1197
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte