08_MENUax
Vít Šolle

Praha 5 je o krok blíž k obřímu vyhlídkovému kolu. Radní projekt odsouhlasili a chystají se podepsat smlouvu s Timsbury Capital. Pro jedny je kolo skvělý nápad, jak oživit smíchovskou náplavku, pro druhé atrakce, která se do památkové rezervace nehodí. Je na památkářích, jestli kolo povolí. „Byl bych uvítal delší a hlubší diskusi o tom, jak náplavku oživit,“ říká zástupce starosty, lidovec Vít Šolle.

R: Proč chce Praha 5 vyhlídkové kolo?

VŠ: Diskuse skončila dřív, než začala, argumenty pro a proti nezazněly v plné šíři. Zastánci říkají, že kolo místo oživí, přiláká turisty. Mým dcerám (čtyři od 21 do 31 let) se nápad líbí, prý tam rády zajdou, vezmou s sebou hosty, okolo bude život a zábava. Já jsem zdrženlivější, Praha se má opírat o jiné hodnoty, než jsou atrakce.

R: Kdo s nápadem přišel?

VŠ: Iniciátorem je radní Pavel Richter (TOP 09). Argumentoval, že kolo oživí nábřeží a je tak v souladu s tím, co dlouhodobě chceme. Město pak vyhlásilo, že prostor pronajme, soutěžilo se o nápad. Věci šly tak rychle, že se přihlásila jen jedna společnost. Bude platit 56 500 korun měsíčně, to není mnoho, řada restaurací platí víc. Ale nedá se nic dělat, nájem je vysoutěžený. Podle mě by ale zisková věc měla být pro město výhodnější,…

I_obalka_R30_oprava2
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R30_oprava2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte