Trvalo dlouhých osm let, než Ondřej Pachner vysoudil odškodné a oficiální razítko na to, že na něj revizor pražského dopravního podniku Alexandr Petrů ušil exemplární boudu. Petrů si před mnoha lety vymyslel, že Pachner jel načerno autobusem. Chtěl se mu pomstít – Pachner se totiž nachomýtl k jeho bitce se vzpurným cestujícím. Incident řešila policie a Pachnera se coby svědka dotazovala na jeho osobní údaje. Revizor si je poznamenal – a zneužil.

Pachner se o vymyšlené pokutě dozvěděl v roce 2008, když po něm coby po „neplatičovi“ začal exekutor vymáhat bezmála 24 tisíc korun. Oběť podvodu exekutorovi musela částku zaplatit. Šest let trvalo, než Obvodní soud pro Prahu 8 potrestal vypečeného revizora podmínkou a uložil mu, aby Pachnerovi uhradil škodu – peníze, které poslal exekutorovi. A až po dalších dvou letech se dočkal třísettisícového odškodnění.

Relativně vysoké odškodné chtěl Pachner hlavně proto, že dokazování, že načerno nejel a revizor si to vymyslel, mu zabralo spoustu času. Před soudem se navíc mluvilo o tom, že Pachner není jediná oběť revizora, pokuty si vymyslel na více lidí, minimálně jeden z nich už se také obrátil na soud.

Kolik je takových zločinných revizorů?

Tweetni to

Právě tím je případ zajímavý. Když si pokuty mohl vymýšlet revizor Petrů, co když si je vymýšlí i jiní? Revizoři obvykle nepůsobí zrovna jako nějací Mirkové Dušínové, navíc, čím víc dají pokut, tím vyšší je jejich odměna. A cestující, nespravedlivě…

I_obalka_R29_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte