Oběti znásilnění většinou mlčí. Slova jedné ale právě otřásají americkými médii a veřejností.

Její dopis určený útočníkovi a jeho právníkům, kteří společně trivializovali její utrpení, má mrazivých 12 stránek a měl by si jej přečíst každý (www.theguardian.com/us-news/2016/jun/06/stanford-sexual-assault-case-victim-impact-statement-in-full).

„Několik vaginálních a análních výtěrů, jehly, očkování, pilulky, foťák namířen přímo mezi mé roztažené nohy. Uvnitř mě dlouhé chirurgické kleště a vagina potírána studenou, modrou barvou, když hledali vnitřní trhliny. Po několika hodinách tohoto všeho mě konečně nechali osprchovat. Stála jsem pod proudem tekoucí vody, zkoumala své tělo a rozhodla jsem se, že jej už nechci. Děsila jsem se ho. Nevěděla jsem, co uvnitř mě bylo, jestli to bylo kontaminované, kdo se mého těla dotýkal. Chtěla jsem si svoje tělo svléknout jako kabát a nechat ho v nemocnici spolu se vším ostatním,“ pronesla minulý týden u soudu a její slova byla následně zveřejněna. Trauma znásilnění po party na Stanfordově univerzitě zaznamenala strhujícím způsobem tak, že si ty hrůzy a následky dokáže představit každý. Škoda že svůj talent musela uplatnit v tak smutné věci.

Škoda je i celý ten zbytek. Pachatel, student prestižní univerzity a člen elitního plaveckého týmu, se v ostudném procesu vysekával z maximálních čtrnácti let a dostal pouhých šest měsíců. Znásilnil sice dívku, která byla intoxikovaná a v bezvědomí, ale pochází z ekonomicky úspěšné rodiny se…

I_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte