0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kultura14. 11. 20151 minuta

Styl

Autor: Jiří Zerzoň
Autor: Jiří Zerzoň
Autor: Jiří Zerzoň

Milion

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Dolní oblast Vítkovice v Ostravě jsou zrušené železárny přeměněné na velkolepý památník průmyslové éry. Nejnovějším přírůstkem je nástavba Vysoké pece č. 1 s kavárnou a vyhlídkovou plošinou, která ji ovíjí jako spirála. Kdo se projde po roštu osmdesát metrů nad zemí, má postaráno o zážitek i o závrať. Autorem nástavby, stejně jako všech dalších úprav Dolní oblasti, je architekt Josef Pleskot. Největší atrakce Ostravy hlásí, že letos ji přišel navštívit už milion lidí.

Autor: Repro Respekt
Autor: Repro Respekt

„Do padesáti let změní roboti výstavbu budov.“ 

Kai-Uwe Bergmann z dánského progresivního studia BIG pro magazín Dezeen.

BIG se momentálně podílí na rozšíření centrály Googlu v Kalifornii, kam jim přijedou (přijdou?) na pomoc robotické jeřáby zvané craboti.

Autor: Repro Respekt
Autor: Repro Respekt

Jede traktor

Brněnský Zetor na veletrhu v Hannoveru představil nový design svého traktoru od italského studia Pininfarina – je červený, aerodynamický a smyslný (píše se v tiskové zprávě). Pininfarina jinak navrhuje karoserie pro Alfu Romeo, Ferrari nebo Maserati, nedávno také nový vlak Eurostar, který převáží pasažéry přes La Manche. Zetor se – snad kromě rychlosti – chce zařadit do stejné ligy. A zřejmě se to daří: na BBC jej už označili za „nejvíc sexy traktor světa“.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc