Začátek známe. Macecha se ptala zrcadla a zrcadlo jí každý den říkalo přesně to, co potřebovala slyšet. Že zrovna ona je nejkrásnější v celé zemi zdejší a tak dále. Dobře se to poslouchalo a svět se točil, jak měl – kolem ní.  Až přišla ta nepříjemnost se Sněhurkou. Bylo nemilé, že najednou zrcadlo změnilo názor, ale s tím otráveným jablkem to macecha trochu přehnala. Sama to později připustila. Zbytečně zpanikařila, říkala si. Když s chladnou hlavou vyhodnotila situaci, usoudila, že mnohem lepší bude počkat.

A skutečně, Sněhurka se po čase vyřadila sama – přibrala, přestala chodit ke kadeřnici, kolem úst se jí udělala podrážděná rýha. A bylo po kráse. Macecha mezitím cvičila každý den pilates, takže za pár let zrcadlo už zase odpovídalo podle jejího přání. Byla zralá, avšak zachovalá. Stále nejkrásnější.

Jenže pak se to pokazilo znovu, tentokrát definitivně. Mohlo za to MemoMi, MemoryMirror, taková na první pohled chytrá věcička. Obrazovka o velikosti nástěnného zrcadla. Ale lepší. Člověka totiž nejprve natočí a pak mu pustí desetivteřinový záznam. Vidí se tedy ze všech stran. Krátké video se zároveň uloží do paměti a je možné ho poslat dál nebo si ho prohlédnout později. MemoryMirror od firmy Intel už testovali v některých amerických obchodech a teď ho mají jako atrakci na newyorském fashionweeku jako důkaz stále většího propojení technologie a módy. Zaujalo také macechu. Brzy jí ho pověsili na stěnu.

Mnoho žen se vyděsí, když se vidí zezadu, ale v tom u macechy…

obal38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1258

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte