Zajíci by v celém státě nejraději zasadili mrkve, ale hroši nesouhlasí a požadují pořádnou vodní přehradu. A divoká prasata? Ta by vše nechala při starém a jen tak se rochnila. Jak si s těmito odlišnými představami o správném životě v Hanisaulandu poradí? Zvlášť teď, když ze sousedního království Speckonie přicházejí uprchlíci, kteří tajným tunelem začínajícím v jedné záchodové míse utíkají před tamním diktátorem.

Hanisauland, to je kreslený svět zvířat, která se společně snaží vybudovat svobodný stát. Internetová stránka a tištěné vydání komiksu mají žákům z prvního stupně německých škol zjednodušeně ukázat, jak jejich země funguje. A že to není vždy jednoduché, zvláště když má většina obyvatel, tak jako v Hanisaulandu, sklony k neustálé nespokojenosti a remcání.

Kreslené postavičky – mezi něž patří i pravicoví extremisté Hasshasen, půvabná slovní hříčka znamenající v překladu „nenávistní zajíci“ – a doprovodné on-line hry jsou jedním z projektů německé Spolkové centrály pro politické vzdělávání (Bundeszentrale für politische Bildung, ve zkratce BPB). Tato instituce s ročním rozpočtem kolem 150 milionů eur, která spadá pod berlínské ministerstvo vnitra stejně jako třeba tajné služby, má nadlidsky náročný i obecný cíl: posilovat demokracii.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Lindner

redaktor, zahraničí

lindner tomas
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1654

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte