Ale no tak. Úsměv. Nechcete přece, aby vás někdo viděl takhle. Aby vás nedej bože vyfotili. Abyste byla také přistižena s RBF. Mnoha ženám ve chvíli, kdy čtou, přemýšlejí či prostě jen jsou, naskočí na obličeji výraz „resting bitch face“, což do češtiny překládáme jako mrzutý nespokojený výraz. Nebo taky ksicht nesnesitelné krávy. To záleží, jak se to vezme. Jak to vlastně brát, jak moc se urazit a jak moc se snažit se pořád smát, to řeší ženy světa nejméně od začátku srpna, kdy o RBF vyšel článek v The New York Times.

Nejprve co to přesně RBF je. Definice se různí, ve zmíněném článku (I’m Not Mad. That’s Just My RBF) ho definují takto: je to obličej, který, když se uvolní, působí naštvaně, podrážděně, skepticky. Dokládají to fotky celebrit, protože fotit hvězdy ve stavu RBF se stalo novou kratochvílí. Nejhůř to odnesla Victoria Beckhamová, která když vypne úsměv, stává se rázem někým jiným než usměvavou Victorií Beckhamovou. Přiznejme, někým trochu nesnesitelným.

Po internetu ovšem kolují stovky obrázků RBF. Hůř z toho vycházejí ženy starší, protože v důsledku gravitace časem klesnou koutky, což RBF značně zhorší. Neujde mu ale nikdo – lze ho pozorovat u některých renesančních madon, u anglické královny i u Liz Taylorové. Občas z toho někdo udělá mem a připíše jim něco vtipného. Tak třeba „Tvářím se jako bitch, protože úsměv dělá vrásky.“ Anebo: „Nerušte mě, když vás ignoruji.“

Čtenářky The New York Times to ale moc nepobavilo. Reagovaly jich tisíce a zavzpomínaly…

obal
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1293

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte