Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Agenda

Řecký zápas

Parlament v Athénách tento týden rozhodne: buď zůstane u moci proevropská vláda, anebo se země vydá k předčasným volbám a do velké nejistoty. To je ideální chvíle pro cestu do nitra krize, která před třemi lety otřásla Evropou.

Kdo je na tom zle, ten nechce být vidět. (Zkrachovalý obchodník s květinami, který dnes žije v opuštěném autě v přístavu Pireus) • Autor: Globe Media /  Reuters
Kdo je na tom zle, ten nechce být vidět. (Zkrachovalý obchodník s květinami, který dnes žije v opuštěném autě v přístavu Pireus) • Autor: Globe Media / Reuters

Byl jsem idiot,“ říká kardiolog Giorgos Vichas a nasadí plachý úsměv. „Věnoval jsem se jen rodině, práci a psaní knížek pro děti. Jinak jsem se nijak neangažoval.“ Lékař má tvář s jemnými rysy a na první pohled vřelé oči – zhruba takhle si děti představují autory pohádek. Vichas zatím vydal jednu knihu, dalších šest má v šuplíku. Před třemi lety, když na Řecko plně dopadly důsledky finanční krize, přijal velkou výzvu.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

29. prosinec - 4. leden, č. 1/2015 • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.