0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře23. 2. 20144 minuty

Good bye, Jágr

Přišla doba, kdy zlatá generace by mohla být prospěšnější mimo led

Nechce se tomu věřit, že by Jaromír Jágr, ikonická postava porevolučního Česka a možná nejúspěšnější sportovec české historie, zrovna takhle chtěl končit svojí kariéru. Po neúspěšném zápase s Američany v Soči nepřišel na televizní rozhovor, novinám sdělil, že nemá co říct, a další den v tichosti odletěl zpět do New Jersey, kde momentálně žije.  Celé to zkrátka vypadalo dost nevděčně vůči jeho příznivcům, kteří do sledování hokejového turnaje jako obvykle vložili velkou dávku emocí a týmu přáli úspěch. Jágr se ozval až v pátek večer z Ameriky a přes Facebook, kde divákům děkoval a přidal pár dojmů z olympiády. Takže znova: je toto skutečně konec kariéry, nad kterou i otrlí experti fascinovaně kroutí hlavami?

Až přijde lítost

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Český hokejista číslo jedna je komplikovaná osobnost. V posledním roce baví svými průpovídkami statisíce lidí na Facebooku, tradiční kontakt se svými příznivci (přes novináře), při němž by mohly padnout i nepříjemné otázky, mu ale činí velký problém. Záleží na tom, jak dopadla hra a jak je hvězda naladěná. Navíc je důležité, ke komu mluví: umí arogantně poslat do háje české sportovní reportéry, aby se otočil a pokorně odpovídal těm americkým. (Jágr to vysvětluje tím, že dávají inteligentnější otázky.)

Loučení s kariérou komplikuje i fakt, že Jágrovu týmu New Jersey Devils se nedaří a účast v play off, jež tvoří hranici mezi úspěchem a fiaskem, zatím nevypadá nadějně. Přitom pořád platí, že pokud poloprázdné tribuny Devils někdo baví, pak je to právě Jágr. V letos průměrném týmu má nejvíc bodů za góly a přihrávky a obvykle umí na ledě vymyslet a provést něco lepšího než ostatní hráči.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc