Dnes na vánoční téma: měl by kvůli neutichajícím výbuchům ve Vrběticích odstoupit ministr obrany?
 

Robert Břešťan
Měl, protože jde o selhání státu, který on ve svém oboru reprezentuje.

Ondřej Kundra
Zatím ne, byť si počíná jako slon v porcelánu. S lidmi neumí empaticky mluvit, když říká, že šrapnely ještě nelétají mezi chalupami. Současný problém ale nezpůsobil. Jsem každopádně zvědavý, jak si dál poradí s jeho řešením.

Robert Břešťan
Byl by to ale začátek hezké tradice. Říká se tomu politická zodpovědnost.  Ví třeba někdo, kde ta munice končí? Soudě podle chaosu kolem téhle kauzy asi ne…

Jakub Kalenský
Nevím, jestli odstoupit, ale rozhodně by mohl aspoň někde vystoupit. Ne, že bude v takovéhle situaci odříkat účast na tiskovce po jednání vlády – to se mi nejeví jako jednání hodné ministra takového rezortu.

Marek Švehla
Jak ta věc trvá dlouho? Od půlky října? Během té doby jsme viděli, že stát není schopný výbuchy zastavit ani jejich okolnosti  vysvětlit (nebo spíš vysvětlovat) místním lidem, kteří jsou zásadně postiženi. A to nejen tím, že musí přespávat v hotelu. Děsí to jejich děti, zásadně poškozuje jejich byznys. Otřesená je tím důvěra ve stát jako takový. Stačí k jejímu nastolení, aby odstoupil jeden subalterní ředitel? Podle mě ne.


Marek Švehla
Odstoupit by měl možná spíš ministr vnitra, který nese bezesporu taky odpovědnost za řešení-neřešení celého problému.

Jakub Kalenský
A Andrej Babiš se zase snaží jako největšího škůdce vykreslit zlínského hejtmana Mišáka, ministerstvo obrany se do toho snaží zaplést ještě báňský úřad… Možná mě na tom vlastně nejvíc otravuje právě to, jak jednotliví politici přehrávají odpovědnost vždycky na někoho jiného. Sklady patří VTÚ, jeho zřizovatelem je ministerstvo obrany, mně se jako nejvíce zodpovědná osoba jeví jednoznačně Martin Stropnický. A ten se, jak se mi zdá, zatím taky nejvíce schovává. Možná vlastně už jen tohle je důvodem k vážnému uvažování o jeho odstoupení.

Marek Švehla
Tohle trapné rozmazávání odpovědnosti není jen dobré téma pro posezení u cigarety v lumpenkavárně. Hlavně je to reálný kopanec pro lidi ve Vrběticích a okolí. Mně to připadá jako jasná věc na vyvození nějakých závěrů na úrovni vlády.

Ondřej Kundra
Taky bych to zatím viděl spíš na ministra vnitra Chovance. Poslal tam málo policistů, nedokázal zajistit ochranu areálu. Navíc policistů je v porovnání s vojáky výrazně více, takže má kde brát.

Petr Honzejk
Mně přijde, že stát, který nemá dost zdrojů, aby ochránil vlastní obyvatele před sebou samým, by měl odstoupit jako takový…

Ondřej Kundra
Zajímavé také je, jak špatně a málo spolu o věci mluví ministr vnitra a obrany. A pak se za zády před novináři pomlouvají, místo aby ten problém společně vyřešili. Místo odměn úředníkům by měli ministři ty peníze poslat do Vrbětic.

Marek Švehla
Ano, český stát by mohl odstoupit a německý nastoupit na jeho místo. Nebo nějaký jiný návrh?

Jakub Kalenský
Německý stát beru.

Marek Švehla
Nebo nucená správa Bruselu?

Petr Honzejk
Neblbněte, přečte si to Okamura a zaútočí střemhlavým letem na Karlín.

Marek Švehla
…nebo tu otevře další sklad.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte