sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Transparent musí dolů

Pražský magistrát vyzval Martina Bursíka, ať do 20 dnů sundá ze svého domu obrovský transparent s dalajlamou a Václavem Havlem. Jinak mu hrozí až dvoumilionová pokuta. Je dobře, že Bursík protestoval proti vládnímu podlézání Číně. Je ale také dobře, že památkáři poměrně mírně a důsledně trvají na užitečných předpisech  i v situaci, kdy se propagují Havlovy ideály.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Zeman jako IRA

Miloš Zeman prohlásil, že viníkem vražedného útoku v židovském muzeu v Bruselu je islámská ideologie. Politici na požádání novinářů prezidenta kritizovali s tím, že může ohrozit český obchod a české bezpečnostní zájmy. Zemanova kritika islámu je ale neakceptovatelná především kvůli svému paušalizování. Soudě podle toho, co slyšíme, pro českého prezidenta je to jedno: fanatik z al-Káidy nebo stamiliony umírněných, moderně uvažujících muslimů, všechno smete na jednu hromadu. Asi jako kdyby jeho házeli do jednoho pytle s tvrďáky z IRA.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte