Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Měli se víc učit

Měli se víc učit, odpověděl mi kamarád v debatě. Dohadovali jsme se o tom, proč někteří lidé vydělávají tak málo, že z výdělku nemohou důstojně žít. Pak ještě přišla obligátní rada, že se mají přestěhovat za prací nebo rekvalifikovat. Dávala jsem příklady lidí, kteří se přestěhovali a dosáhli vyššího vzdělání než jejich rodiče, snažili se, snažili, a přesto třou bídu s nouzí. Minimální mzda je osm a půl tisíce korun, zkus si z toho žít, šeptla jsem už rezignovaná, že něco vysvětlím. Jako bych stála před zdí, kterou nedokážu nabourat ani v náznaku. Kdyby dali na tvé hraběcí rady, žili by všichni v Praze a byli by jen právníci, ajťáci nebo bankovní úředníci, pokračovala jsem už úplně zoufalá. Bohorovnost argumentace dobře zajištěných lidí s bohatým kulturním a sociálním kapitálem mě spolehlivě vytočí. Až mám chuť dopouštět se argumentačních faulů a dokazovat jim, že oni sami si žijí lépe zejména díky svým sociálním vazbám.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

19. - 25. května, č. 21/2014 • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.